"Rolling Stones" duněly v Montánce (akce Volarská 24/2/07)

Autor: administrator (1-02@speleo.cz), Téma: Kronika
Vydáno dne 07. 03. 2007 (2745 přečtení)
Další z plánovaných pracovních akcí ve Volarské jeskyni v Montánce vypadala zpočátku docela normálně, i když sestava účastníků byla trochu neobvyklá. Přijel i Hary.

Předseda, zřejmě v předtuše, že se budou dít neobvyklé věci, prchnul z obvyklého místa srazu zase zpátky domů. Jen jsme se trochu divili, proč nám při odchodu místo obvyklého přání nových objevů přeje aby se nám nic nestalo....

Zbylo nás pět, právě tak dost na těžbu i obsluhu železniční dopravy. Hary se chopil vyklápění vozíku, protože bylo jasné, že mu jako jedinému z nás nebude venku zima. Po chvíli se ale zřejmě začal nudit, takže se pustil do úpravy vyklápěcího pracoviště. Výsledkem vytváření plošiny ale bylo, že se mu prosypal materiál za skalním blokem zaklíněným ve vchodu jeskyně. Blok, pod kterým jsme před tím léta chodili a kolem kterého jsme lezli do jeskyně, tím začal vypadat trochu nebezpečně, takže bylo jasné, že bude muset dolů. Zbytek dne měl jasnou náplň. Nakonec musel dolů ještě jeden o kousek větší kámen. Výsledek celé akce je skvělý. Jeskyně byla před ní skoro bezpečná a po ní je zase skoro bezpečná. Jen se asi o kousek zkrátila, takže jsme poprvé v historii docílili záporný prolongační výsledek.

text: Karel Ž. fotografie a animace: Jirka Eos Staňek

Následující soubory mají každý přes 1MB, ale stojí za to!

Rolling Stones 1

Rolling Stones 2

Rolling Stones 3

Rolling Stones 4