Tajemné megality na Cimburku

Autor: Cimbál (michal.hejna@lhoist.com), Téma: Volné téma
Vydáno dne 12. 11. 2010 (1715 přečtení)




Nálezová zpráva

Hrad Cimburk poblíž Mětečka Trnávky oplývá zbytky až 2,7 m mocných obvodových zdí a malého, ale pěkně zachovalého sklepení. Krom toho nalézá se zde ještě jeden fenomén, o kterém se ovšem v žádném "odborném" tisku nedočtete. Autoři tzv. literatury faktu tento fenomén záměrně opomíjení, neb by museli uznati, že je jim jeho význam nepochopitelným, či (v pro ně horším případě) po pravddě uznat, že se jedná o pravěkou svatyni či konzervatoř. A to by nikdy zádný "seriozní" badatel přeci napsat nemohl.

"Tý jo," zvolal překvapeně Uzel, když shlédl se zdi hradu, "to vypadá jako nějaký prastarý hřbitov."

Na jeho obranu uveďme, že v tomto úhlu pohledu mohlo se to tak jeviti, ovšem už za krátkou dobu a pod jiným úhlem, uviděli jsme dokonale výrovnané řady kamenů. Bez další znalosti energeticky podobně silných míst a porovnávání astrálních map nelze činiti žádné definitivní závěry, a proto se zde omezím pouze na jednoduše ověřitelná fakta. Nechť případně poslouží jako podklad k dalšímu zkoumání.

1. Pozice kamenů: Kameny se nacházejí v 7 řadách, vždy po 21 kusech (tzn. trojnásobek počtu řad!!!). Řady jsou dokonale rovnoběžné a rozestupy kamenů konstantní. Řady mají směr severozápad-jihovýchod. Stojíce in situ pomyslným protažením řad zjistíme toliko, že jihovýchodním směrem protínají kravín v Bezděčí u Trnávky. To ovšem o ničem moc nevypovídá a je nutné další zkoumání nad mapami.

2. Geologický popis kamenů: Zatímco hrad samotný je postaven z hornin běžně se vyskytujících v okolí, kameny jsou vytesány ze slepence s výraznou převahou tmelu, takže by ho geologické problematiky neznalý jedinec mohl považovat za beton. Odkud byl na místo dopraveny a hlavně proč stavitelé použili tuto horninu na úkor hornin lokálních, asi nikdy nezjistíme.

3. Kosmická energie: K základní charakteristice megalitických staveb, ale v podstatě i všech významných energetických center, patří intenzita kosmické energie, jíž místo samotné vyzařuje. K jeho měření jsem zde použil extrasenzitivní virguly z černobílu, lidově též zvaného sladké dřevo či také kozí mls. Samovolný odklon virgule od pomyslné svislice činil 36 st., čímž při přepočtu dle Strauss-grubnerových tabulek dostáváme hodnotu kosmické energie 4,75, což je hodnota srovnatelná s Husovou kazatelnou či sv. Hostýnem. Není divu, že na tomto místě o několik staletí později neznámí stavitel vystavil hrad Cimburk.

Závěr: Tajemné megality na Cimburku jsou neprávem opomíjeny nejen v "odborné!, ale i záhadologické literatuře. Tento článek je snad první vlaštovkou v konečném důsledku vedoucí k jejich rehabilitaci.


Toť ony, tajemné megalitické řady.


Základním předpokladem pro pochopení tajemných míst je znalost jejich kosmické energie.


Podzemní sklepy na Cimburku. Na snímku bohužel chybí měřítko, neb se nikdo neodvážil k tomuto tajuplnému podzemí byť jen přiblížit.

- c -

foto:Uzel