Zemřel Jaroslav „Sifon“ Utratil

Se smutnou zprávou a vzpomínkou přišel Smrťák:

Jaroslav Utratil, mezi kamarády zvaný Sifon. Odešel na stezku bez návratu ve věku nedožitých 79 let. Je velmi těžké napsat v nějaké zkratce památku na něj. Jeho život by vydal na román. Zámečník králodvorských železáren, tramp, horolezec, vodák, námořník, světoběžník, ohněstrůjce, amatérský malíř, jeden z nejvýše postavených tetíňáků. Stál na vrcholcích Kavkazu i Alp, plavil se po Volze, svým uměleckým talentem obohacoval trampské zábavy svojí výzdobou. Ještě před pár lety balancoval na ráhně plachetnice a skasával plachtu před bouří.

Každé setkání s ním bylo setkáním s laskavým člověkem, plným životní moudrosti, hluboké paměti osudů obce a jejích obyvatel.

Pro jeden z bálů jeskyňářské skupiny namaloval komiks, ve kterém byl hlavním hrdinou. Malý Jarda se zasekl v úžině Sedmisálové jeskyně v lomu Pod hradem a tahat ho odtamtud museli hasiči. Tak nějak začala dobrodružná cest životem.

Sousedé, kamarádi, uctěte památku světoběžníka puštěním písně od skupiny Gladly S.W – Vítr nad Berounkou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Cimbal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.